Farní Charita
novinka
volna kapacita

PODPORA DLOUHODOBÉ TERAPEUTICKÉ PÉČE

Projekt Podpora dlouhodobé terapeutické péče nám umožňuje nabízet a zajistit dlouhodobou terapeutickou péči náhradním rodinám, které pečují velmi často o děti s poruchami attachmentu (poruchou citové vazby) a dalšími vývojovými poruchami. Tyto poruchy vznikají v období rané péče a jsou spojovány se ztrátou blízké pečující osoby nebo s její nestabilní až ohrožující péčí, zanedbáváním
a případným týráním.

CÍLEM je

  • Diagnostika poruch attachmentu.
  • Poskytování odborné terapeutické a poradenské péče.
  • Vybudování odborného týmu, který dokáže identifikovat a řešit problematiku poruch attachmentu.
  • Dostupnost místní a finanční pro rodiny s dětmi vzhledem k časové náročnosti odborné péče. Odborná péče je pro rodiny zdarma.

CÍLOVÁ SKUPINA

  • rodiny - osoby pečující v náhrad. rodin. péči o děti (mladší 15 let) s poruchami attachmentu nebo jinými vývoj. poruchami, dále osoby pečující o děti, které spadají pod soc. právní ochranu (např. děti ohrožené umístěním do náhrad. rodin. péče a děti po návratu z náhradní rodinné péče zpět do biologické rodiny), řešící stejnou problematiku.

Do projektu lze zařadit převážně rodiny, u nichž má podpořená (dospělá) osoba trvalé bydliště na území působnosti projektu (viz níže). A to z důvodu absence obdobných služeb na tomto území a financování projektu.

Oblast působnosti projektu:
Region Podralsko, který zahrnuje Svazek obcí Máchův kraj, Svazek obcí Peklo, Mikroregion Podralsko
a část Svazku obcí Novoborsko:
Bělá pod Bezdězem, Bezděz, Bítouchov, Blatce, Blíževedly, Bohatice, Brniště, Březovice, Cetenov, Cvikov, Čistá, Doksy, Dolní Krupá, Dubá, Dubnice, Hamr na Jezeře, Holany, Horní Police, Horní Libchava, Chlum, Chorušice, Chotovice, Jablonné v Podještědí, Jestřebí, Kozly, Kunratice u Cvikova, Kvítkov, Kravaře, Krompach, Luka, Mimoň, Mařenice, Mšeno u Mělníka, Noviny pod Ralskem, Nový Bor, Okna, Osečná, Pertoltice pod Ralskem, Plužná, Polevsko, Provodín, Radvanec, Ralsko, Rokytná, Skalka u Doks, Sloup v Čech, Stráž pod Ralskem Stvolínky, Stružnice, Sosnová, Svojkov, Tachov, Tuhaň, Velenice, Velká Bukovina, Velký Valtinov, Volfartice, Vrchovany, Zahrádky, Zákupy, Ždírec.

Ke stažení: Leták k projektu Podpora dlouhodobé terapeutické péče.

spolufinancování EU

paticka zpátky na charitu